יום שני, 9 ביולי 2012

עיצוב הבית – מגוון אפשרויות הריצוף


כיום, מקובל להשתמש בעיקר בשני סוגים של ריצוף בבית :ריצוף פרקט או גוונים שונים של ריצוף שיש (למשל גוון אחד של שיש למטבח ואחר לחדרי האמבטיה).
ריצוף שיש הוא בעל מראה מיוחד, קסם בראשיתי, המזכיר ארמונות קדומים, יוקרה ופאר, לצד פשטות וטבעיות. בעבר, שימשה האבן לריצוף מקדשים וארמונות, בשל המראה היוקרתי והבוהק שניתן להקנות לה.


לאור האפשרויות הרבות שקיימות היום, בחירת הריצוף הנכון לבית שלכם יכולה להיות די מאתגרת. לאחר ששקלתם את כל האפשרויות, ובחנתם את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהמוצרים, תוכלו לבחור את הריצוף המתאים ביותר לכל אחד מחדרי הבית שלכם. כיוון שכל חדר בבית משמש לפונקציה אחרת, הריצוף צריך להחמיא לסגנונו של כל חדר.

דבר ראשון שלגביו עליכם לקבל החלטה הוא סוג הריצוף. לפני ההחלטה, קחו בחשבון מספר גורמים שקשורים לחומר הריצוף: עמידות ואורך חיים, יכולת ניקוי ועמידות בפני לחות.

לאחר שבחרתם את סוג הריצוף, זה הזמן לבחור גם פאנלים לחדר. בשוק יש מגוון גדול של פאנלים בסגנונות חדישים ובחומרים מפתיעים. פאנלים אלה יאפשרו לכם לשמור על הקירות מפני לחות ומפני מפגעים אחרים, כמו רהיט שעלול לפגוע בקיר ולסדוק את הצבע.

נתמקד בשני סוגי ריצוף ייחודיים ופופולאריים: פרקט עץ ואריחי קרמיקה.

פרקט עץ


אם אתם מעוניינים להעניק לבית מראה טבעי, כדאי לשקול רצפה שמכוסה בפרקט עץ. במוצר זה קיימים שני סוגים: פרקט שמיוצר מסוגי עץ שונים, כמו עצי אלון, בוק ודובדבן; ופרקט זול יותר, פרקט למינציה.
קיימת בשוק קשת רחבה של פרקטים במבחר דגמים וגוונים, כך שבקלות תוכלו למצוא את הפרקט שמתאים לעיצוב הבית שלכם. חשוב להדגיש שכדאי להשקיע מחשבה לא רק בסוג הפרקט, אלא גם בצבע שלו, במיוחד אם אתם רוצים ליצור אשליה של חדר גדול יותר.

מגוון הפרקטים שמציע השוק כולל סוגים שונים וביניהם:

  • פרקט למינציה הוא פרקט סינתטי שמוצע במגוון של דגמים וגוונים.
  • פרקט גושני שהתשתית שלו עשויה מפלטות שמוצמדות לרצפה ועליהן מודבק או מוברג הפרקט. 
  • פרקט תלת-שכבתי שמגיע במגוון סוגים של עצים קלאסיים או אקזוטיים. פרקט זה כולל שלוש שכבות: שכבת בסיס, שכבת אמצע ושכבת מדרך. 
  • פרקט במראה עתיק ויוקרתי שבו משולבים קורות מעץ טבעי, במגוון צבעים, מרקמים וצורות.

אריחי קרמיקה

אריחי קרמיקה אינם אריחים טבעיים שנחצבו מגוש של סלע, אלא אריחים שיוצרו בתהליך תעשייתי. אריח קרמיקה נוצר על ידי דחיסת חרס בלחץ מאד גבוה. לאחר הדחיסה מצופה האריח בחומר זיגוג ובצבע, ומחומם בחום גבוה בתנור.
אריח פורצלן (חרסינה), שמכונה גם גרניט פורצלן, הוא סוג של אריח קרמיקה. עמידותו גבוהה יותר מאריח קרמיקה רגיל, והוא כמובן עשוי מפורצלן. היום מרבים להשתמש בגרניט פורצלן לציפוי רצפה ולחיפוי קירות.
אריחי קרמיקה מיוצרים במבחר צבעים, מרקמים ודוגמאות ונוח להשתמש בהם למגוון של עיצובים. ניתן למצוא גם אריחי פורצלן שנראים ממש כמו אבן טבעית (שיש ואפילו עץ או בד), ואריחי פורצלן שמיוצרים בשיטה חדישה כך שאף אריח אינו דומה למשנהו, ושילובם זה בצד זה, יוצר רצפה ייחודית ומקורית.
כעת, לאחר שבחרתם בריצוף, תוכלו לגשת למלאכת הבחירה של פאנלים שיחברו בין הרצפה לבין הקירות ויתאימו לצבע הקירות ולריצוף. תמצאו כי הפאנלים עשויים מחומרים, עיצובים, צורות וצבעים שונים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה