יום שני, 9 ביולי 2012

אלמנטים עיצוביים בסיסיים לשיפור עיצוב הבית

כאשר מדברים על עיצוב פנים הבית, רוב האנשים מדמיינים שזה כרוך במעצב יקר ובריהוט יוקרתי. אבל, בעצם אנחנו חולפים כל יום על פני אלמנטים בסיסיים בתוך הבית שלנו. שיפור אלמנטים בסיסיים אלה יכול להעניק לבית אווירה וסגנון שיתאימו לחלומות שלכם. אבל, כמו רוב הדברים בחיים, הדברים הפשוטים הם בדרך כלל אלה שמהם אנו מתעלמים, או אלה שאנחנו מקבלים כמובנים מאליהם.

קירות

השינוי הראשון של אלמנט בסיסי שקיים בבית וישפר בקלות את מראהו של כל חדר – הוא צביעה מחדש של הקירות. צריך רק לבחור את גוון הצבע שיתאים לאווירה שרוצים ליצור בחדר, ולהתחיל לצבוע. קירות צבועים מחדש יעניקו לחדר עומק, וישמשו רקע מרשים לרהיטים שיוצבו בחדר.
אם עבר זמן רב מאז הפעם האחרונה שבה צבענו את הקירות, נוכל סוף סוף לבחור בגוונים אופנתיים יותר. תעשיית הצבעים מציעה מגוון רחב של גוונים יפים ומלהיבים, שיתרמו לשינוי דרמטי של מראה הבית.
אפשר לבחור קיר אחד ולעצב אותו באופן שונה משאר הקירות, למשל על ידי אבני חיפוי, כמו בריקים וכיוצא באלה חיפויים שקיימים בשוק. קיר שכזה יעניק לחלל החדר אווירה מיוחדת ולא שגרתית. בנוסף, חשוב להתאים לחדר פאנלים שישתלבו עם הקירות והריצוף.

וילונות

הוילונות הם האלמנט השני שטיפול בו ישנה לחלוטין את עיצוב החדר. אם לא החלפנו את הוילונות מזה שנים, כדאי שנעיף בהם מבט נוסף ונבחן אם הם באמת תורמים לעיצוב החדר. אולי הם מרופטים מדי, אולי הצבע שלהם כבר לא מתאים... הבעיה היא שפעמים כה רבות אנחנו חולפים על פני הוילונות האלה, עד שאיבדנו את המודעות לגביהם, ואנחנו לא שמים לב שאם רק נחליף אותם לוילונות חדשים ואופנתיים, החדר ישודרג בכמה רמות.
היום אפשר למצוא מבחר של סוגי וילונות להצללת החדר וליצירת אווירה (וילונות מבד, רפרפות, הצללות מבד, צילונים, וילונות גלילה, וילון חשמלי ועוד). סוג הוילונות והגוון שנבחר, יוסיפו עומק ופרספקטיבה לחדר ויתרמו לעיצוב שאתם מנסים להשיג.

רצפה

אלמנט חשוב נוסף, שגם ממנו אנחנו נוטים להתעלם (למרות שאנחנו דורכים עליו כל יום), הוא הרצפה. אם נרהט ונאבזר מחדש את החדר, אך נתעלם מהרצפה, פשוט נחטיא את המטרה. היום אפשר לחדש את הריצוף בעלויות סבירות. קיימים מבחר של משטחי ריצוף (כמו פרקטים מעץ, פרקט למינציה, PVC ועוד), שאפשר גם להתקין לבד.
ואם כבר מחדשים את הריצוף, חשוב לתת את הדעת גם על הפאנלים מסביב לקירות החדר. פאנלים משמשים כאלמנט עיצובי וניתן למצוא אותם בשלל צורות וצבעים. פאנלים אלה ישמרו, מצד אחד, על קירות החדר מפני רטיבות ופגיעה של רהיטים, ומצד שני, יהיו אלמנט עיצובי שיוסיף יופי רב לחדר.
לכן, אם עיצוב הבית מיושן ו"עייף", חשוב לזכור שהשקעה בשלושת האלמנטים הבסיסיים: קירות, וילונות ורצפה, יכולה לשפר את מראה החדר ולהעניק לכל הבית תחושה של איזון, נינוחות ויופי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה