יום חמישי, 10 בינואר 2013

איך תתאימו מזגן לדירה?


התאמת מזגן לדירה היא צעד חשוב אשר צריך להתבצע יחד עם אנשי מקצוע. כיום ישנה קולקציה מפוארת של מזגנים לדירות פרטיות, אשר לכל אחד מהם יתרונות אחרים. מלבד המותגים, גם הטכנולוגיה, הדירוג האנרגטי, צריכת החשמל, הגודל והעיצוב ישפיעו על האופן בו המזגן יתאים לדירה. יחד עם זאת, ישנם מספר צעדים בסיסיים אשר יכולים לעזור לכל אחד לבחור את המזגן אשר מתאים באופן אידיאלי לדירה שלו.

איזור המגורים

בשלב הראשון יש להתאים את המזגן לאיזור המגורים. הטמפרטורות והתנאים בתל אביב אינם זהים לאקלים בירושלים או באילת. אין להקל ראש בבחירת המיקום הגיאוגרפי, משום שרק כך ניתן להבטיח את ההתאמה של המזגן לדירה. בשלב הבא יש לבחור את המזגן על פי סוג הדירה עצמה: בית פרטי או בניין קומות. האפשרויות המגוונות לרכישת מזגן משמעותיות הן עבור המותג והן מבחינת ההתקנה. בבניין קומות יש הבדל בין קומת קרקע, קומת ביניים או קומת גג בעוד בבית פרטי המאפיינים דומים כמעט בכל סגנונות הבנייה.

רמת השימוש והעדפות המיזוג

התאמת המזגן לדירה היא פונקציה של רמת השימוש והעדפות המיזוג. משפחות אשר בהן המזגן דולק כל הזמן צריכות להעדיף מדחס אינוורטר, בו התפוקה דינאמית ומשתנה. כמו כן, מעבה איכותי למזגן יכול גם הוא לעשות את ההבדל.  לעומתן, משפחות עם רמת שימוש ממוצעת יכולות להסתפק באפשרות הנוחה של מזגן עילי פשוט יותר. בכל הקשור אל העדפות מיזוג ישנם לקוחות אשר מבחינתם הטמפרטורה האידיאלית היא זו המומלצת על ידי חברת החשמל. מנגד, ישנם כאלו המעדיפים חדרים קרירים במיוחד. כאן המקום להדגיש כי מדובר על העדפה אישית בלבד. בכל איזור בארץ ניתן להשיג חדרים קרירים גם בימי הקיץ החמים ביותר. הטכנולוגיות של מזגן עילי או תחתי עומדות בדרישות ומבטיחות הנאה מושלמת מהמוצר.

בחירה בין מערכות מיזוג

ישנם מספר הבדלים בין מזגן עילי למערכות מיזוג אוויר מיני מרכזי או מזגנים רצפתיים. יעוד החדר וגודלו המשוער יכולים לעזור ואף להצביע על צורך בשילוב. לדוגמא, מזגן עילי יהיה פיתרון נהדר עבור חדר הילדים. לעומת זאת, בסלון רחב ידיים ניתן לבחור מזגן רצפתי. במידה ומעוניינים לקרר בו זמנית את כל הדירה הרי שרק מערכת מיזוג אוויר מיני מרכזי עונה על הצרכים. לסיכום, סוגים של מזגן עילי, תפוקת הקירור, הדירוג האנרגטי והמקדם הם המאפיינים העיקריים על פיהם יש להתאים את המזגן לדירה. מזגן עילי חסכוני ושקט המעוצב בצורה חדשנית יספק לכם חוויה מלאה במידה ואתם מעוניינים להתמקד בחדר אחד או לשלוט בנפרד על קירור של כל חדר. לצד מזגן עילי ישנה אפשרות לבחור גם במערכות מיזוג מיני מרכזי, אשר היתרון שלהם הוא מערכת שליטה חכמה בכל הבית. לכל צרכן יש דרישות אחרות מהמזגן שלו ולכן כדאי להקדיש זמן לבחירה במערכת המיזוג המתאימה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה