יום ראשון, 20 בינואר 2013

מה לבדוק בעיצוב דירה חדשה ?


מחפשים דירות למכירה? מעוניינים לשדרג את הדירה הישנה שלכם ולעבור לדירה גדולה יותר ומרווחת יותר במיקום טוב יותר? אין זמן טוב יותר מזמן ההווה כדי לעשות את זה. רבים תוהים האם עכשיו זה הזמן לרכוש דירות למכירה. רוב אלה שמחליטים להמתין, כי אולי השוק ירד מוצאים עצמם עם פחות ופחות כסף בכל שנה כי מחירי הדירות עולים והיכולת לקחת משכנתא יורדת וכך רבים דוחקים את חלום הדירה החדשה בכלל. אבל אם אתם מעוניינים רק לעבור לדירה חדשה יותר הדרך הרבה יותר קלה.

למרות עליות המחירים של השנים האחרונות בענף הדיור בארץ, הרי שאם אתם מחזיקים בדירה משלכם גם מחירה עלה בהתאם, ולכן כאשר מחירי הדירות עולים במקביל אין לכך השפעה על מחיר הדירה שתרצו לרכוש אלא אם הדירה יקרה בהרבה וגדולה בהרבה מהדירה הקיימת. כלומר, אם אתם מוכרים דירה וקונים דירה תצטרכו לשלם רק את ההפרש שתוכלו לקחת עבורו משכנתא קטנה לתקופה לא ארוכה. במידה ואתם עדיין משלמים משכנתא על הדירה הישנה שלכם תוכלו להעבירה לדירה החדשה בלי להפסיד דבר.

מעבר לדירה חדשה

מעבר לדירה חדשה יכול להיות מכמה סיבות. הסיבה הראשונה הוא הרצון לשדרג את גודלה מבלי לעזוב את האיזור. סיבה שנייה היא לעבור לישוב אחר בגלל עבודה או מכל סיבה אחרת, וסיבה נוספת היא הגדלת או הקטנת המשפחה – ילדים שנולדו ובגרו וזקוקים לחדרים משלהם או להיפך, ילדים שעוזבים את הבית ואין לכם עוד צורך בדירה הגדולה והישנה שלכם.
בכל מקרה של מעבר לדירה חדשה תצטרכו לחפש דירות למכירה. דירות למכירה ניתן למצוא גם אצל מתווכים, אבל יותר ויותר אנשים מציעים דירות למכירה באתרי האינטרנט שמשמשים כלוחות מודעות, ורבים זונחים את משרדי התיווך הישנים. כאשר אתם מחפשים דירות למכירה תצטרכו לבדוק האם הן מוכנות למגורים ואם תרצו לעצב אותן מחדש תצטרכו לבדוק האם הדבר ניתן.

מה צריך לבדוק

דירות למכירה הן בדרך כל דירות יד שנייה ולא חדשות. כדי לברר אם הדירה מתאימה לעיצוב מחדש יש לבדוק את התשתיות שלה – את מערכת החשמל, האינסטלציה והביוב, מערכת הגז, הדוד החשמלי וכדומה. שיפוץ מטבח תלוי בתשתית טובה של אינסטלציה וחשמל וכך גם שיפוץ ועיצוב מחדש של חדר האמבטיה וחדרי השירותים. בנוסף צריך לבדוק היתכנות של סגירת מרפסות כדי להוסיף חדר נוסף, או שבירת קירות לשם הגדלת חדרים על פי הצורך. לשם כך יש לבדוק כי בין החדרים אין חגורות בטון שלא מאפשרות את הריסתם והגדלת החדרים סביבם.
את כל הדברים הללו יש לבדוק במידה ואתם מעוניינים לרכוש דירה כדי לעצב אותה מחדש. ללא בדיקות אלה תמצאו את עצמכם מול שוקת שבורה ברגע שכן תרצו לעשות שיפוץ ועיצוב מחדש. דירות למכירה יש לבדוק היטב לפני ההחלטה לרכישתן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה