יום שני, 25 בפברואר 2013

שיפוצים ועיצוב - איך לתכנן מבלי לחרוג מהעלויות המתוכננות


אחת לכמה שנים- מגיע הזמן להתחדש. זה חשוב מכל כך הרבה בחינות שפשוט אי אפשר להמנע מזה.
השחיקה הטבעית של תכולת הבית כמו גם המבנה עצמו בלתי נמנעת, כאשר מעבר לכך- שיפוץ הוא טוב לא רק ברמה האסתטית והמעשית אלא הוא מאד חשוב גם  ברמה הרגשית- נפשית. הכנסה של אנרגיות חדשות, רענון והתחדשות מעניקים את ההזדמנות להנות מבית חדש לחלוטין- מבלי ממש לעבור לבית חדש.
ביתרונות שבשיפוץ לא באמת צריך לשכע, אבל לפעמים אלה המשמעויות של השיפוץ ומה שהוא כולל שמהוות גורם מעקב בקבלת ההחלטה והיציאה לדרך.
תכנון מוקדם ומדוקדק יסיע לכם לשמור על תהליך מובנה שלא יגבה יותר מדי אנרגיות או כסף ויאפשר לכם להנות מתהליך תחום וממוקד.
אם כסף הוא דאגה, אז אין דאגה- עם מגוון ההצעות של הלוואה לשיפוצים שממתינות לכם כיום, תוכלו להנות ממימון חופשי שיפתור לכם את כל הבעיות.
דברים שכדאי לעשות לפני שלוקחים הלוואה לשיפוצים
לפני שמגיעים לקבל הלוואה לשיפוצים כדאי להגיע מוכנים. התכוננו לשיפוץ, על מנת להמנע מהפתעות לא נעימות, זה יסיע לשפוך אור על התהליך ולשמור אותו בתוך מסגרת הגיונית של זמן ועלויות.
  • הגדירו מה אתם משפצים, מחליפים ואילו דברים אתם מתכוונים לקנות - האם אתם רוצים לשפץ את הבית כולו או רק חלקים ממנו? מה עם הגינה או המרפסת? האם אתם מחליפים את המטבח ומה לגבי הרצפה? חדר האמבטיה? האם אתם מתכוונים להחליף את כל פרטי הריהוט או להשאיר חלק מהם? אל תשכחו את הפרטים הקטנים- מנורות, חפצי נוי ואפילו מוצרי פרזול. אם אתם מגייסים מעצב או מעצבת פנים לטובת השיפוץ של הבית שלכם הם יוכלו לסייע לכם במהלך ההערכות הזו וגם לשלוח אתכם לספקים הדרושים.
  • בצעו סקר שוק של מוצרים וספקים- עוד לפני שאתם מתחילים לעבוד, בוחרים ורוכשים מוצרים וחומרי גלם- סיקרו את השוק בנוגע לספקים, חומרי הגלם ופרטי הריהוט שרלוונטיים לכם, ביחנו את העלויות בשוק ואת טווחי המחירים, בצעו חישוב בקירוב של כל העלויות הללו כך שתוכלו לדעת מראש מה מחכה לכם ולאילו עלויות עליכם להתכונן.
  • קבעו מסגרת תקציב וקחו מרווח בטחון סביר- לאחר שביצעתם את ההערכה בנוגע לעלויות של הרהיטים, חומרי הגלם וזמן העבודה של הספקים שלכם קחו מרווח בטחון של כ- עשרים עד שלושים אחוזים בנוסף לתחזית. שיפוץ כידוע תמיד עולה יותר ממה שתכננו בסופו של דבר. על מנת לא להשאר בלי כסף בעיצומו של התהליך, השאירו לעצמם אפשרות לתמרון.
חשוב שתזכרו, לפני שאתם מתחילים לשפץ - שיפוץ הוא תהליך דינאמי, קחו בחשבון שתמיד יהיו משתנים שעלולים לשנות את הרצף שתכננתם ואין מה להתרגש בעניין זה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה