יום חמישי, 21 במרץ 2013

ריהוט פונקציונאלי לחדרי מגורים


חדר המגורים הוא לב ליבו של הבית. זה המקום בו מארחים, בו בני הבית מתכנסים יחדיו לצפייה בטלויזיה או להעברת זמן משפחה, וזהו גם המקום שברוב הבתים רואים אותו מיד כשנכנסים לבית. לכן הריהוט בחדר זה הוא לרוב מוקפד ומושקע יותר, עם התחשבות בצרכי הדיירים והאורחים, ובסגנון המתאים לטעם של דיירי הבית ולעיצוב החדר כולו. ריהוט אפקטיבי לחדר מגורים הוא כזה שהוא גם פונקיונלי, נוח ומספק פתרונות בזמנים של אירוח הכולל לינה. כמו כן, הפונקציונליות חשובה בבתים בהם חדרי המגורים הם קטנים ולא מאפשרים הכנסת רהיטים כבדים ומרובים.

מרהטים חכם

השיקולים לבחירת ריהוט לחדר המגורים נשענים על יופי, נוחות ופרקטיקה. מצד אחד אנחנו רוצים חדר מגורים בעיצוב מוקפד ויפה ויחד עם זאת חשוב לנו שיהיה נוח לשבת מול שולחן עבודה נח, או שולחן בגובה הנוח ביותר להניח עליו פריטים שונים אם נרצה להשתרע בנוחות על הספה. חדרי מגורים רבים הם אינם גדולים במיוחד ולעתים נדרשת גם יצירתיות כדי להפוך את חדר המגורים לחלל, שישמש גם לשימושים נוספים, כמו למשל שינה. לינה בחדר המגורים יכולה לשמש לא רק לצרכי אירוח אלא גם במצבים בהם הבית כולו הוא קטן ואין מקום לאכלס את כל דיירי הבית בחדרי שינה. במקרים כאלו חדר המגורים הופך בלילה לחדר שינה. השאלה היא איך בוחרים ריהוט פונקציונלי לחדר המגורים, שיהיה גם ייעודי לשינה וגם ישמור על מראה יפה ומזמין של חדר המגורים.

מצעים לספה

אחד הפתרונות הנוחים והאפקטיביים ביותר הוא ריהוט חדר המגורים עם ספה נפתחת. ספות אלו מאפשרות שימוש שלה כספת אירוח לכל דבר במהלך היום, כאשר יש להן את היכולת להפתח למיטה לצורכי שינה. ספה נפתחת היום היא פריט עיצובי יפה וגם פרקטי וניתן למצוא ספות מעוצבות להפליא כשקשה אפילו לנחש שהן משמשות גם לשינה.

פותחים ספה

בעבר ספה נפתחת היתה מזוהה עם ספות נוער לחדרי שינה של נערים ונערות מתבגרים. כיום ניתן למצוא מגוון ספות שגם הפתיחה שלהן היא בהתאם לצרכים ולגודל חדר המגורים. למשל, ספה אופנתית וצעירה, בעיצוב מרשים ומתחתיה נשלפת מיטה נוספת אשר בבת אחת הופכת את הספה למיטה זוגית. דוגמה נוספת היא ספה שמתחת לכריות המשענת ניתן ליישר את המשענת וגם כאן, הופכת הספה למיטה נוחה וראויה לשינה. סוג נוסף של ספה נפתחת הוא ספה שכל המושב שלה מתרומם באמצעות מנגנון שליפה שמרים את המושב ומתחתיו מתגלה מזרון נוסף המשמש כבסיס למיטה.
ספה נפתחת יכולה להיות ספה ליחיד או לזוג, בהתאם לצורך. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את מבנה וגודל חדר המגורים, ולבחור ספה נפתחת שלא תאלץ אתכם להזיז את יתר פריטי הריהוט בכל פעם בה אתם רוצים להשתמש בספה כמיטה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה