יום ראשון, 19 במאי 2013

רכישת ארונות בגדים – טיפים לרכישה נכונה


אחד האלמנטים שתופסים את המקום הרב ביותר בכל חדר שינה הוא ארון הבגדים. כמו כן לרוב מדובר גם על אחד הפריטים היקרים ביותר בחדר. בנוסף לכך, ארון בגדים ממוצע צריך לשרת אתכם למשך שנים רבות ולהיות מסוגל לעמוד במעברי דירה. אי לכך, יש להקדיש מחשבה רבה לבחירת הארון ובדיוק לשם כך אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם לרכוש את הארון המושלם עבורכם.

ארון טוב, ארון לחיים
במידה ועברתם לדירה חדשה וגיליתם שבין המזכרות שהשאירו הדיירים הקודמים ישנו ארון בגדים, רוב הסיכויים שמדובר על ארון מאיכות נמוכה. ארונות בגדים איכותיים הם בפירוש לא משהו שמוותרים עליו. לרוע המזל כיום מייצרים רהיטים שונים לא מתוך כוונה שיחזיקו מעמד שנים רבות. אנחנו חיים בעולם שמבוסס על צרכנות ובניגוד לארונות מימים עברו, חלק נכבד מהארונות המודרניים מיועד כדי להחזיק מעמד מספר שנים מועט בלבד. במידה ואתם מעוניינים לרכוש ארון שישרת אתכם באופן מושלם למשך שנים רבות, בדקו היטב מאילו חומרים הוא מיוצר. שימו לב האם הלוחות שלו עשויים מסיבית או מעץ מלא, האם הידיות שלו עשויות מפלדת אל חלד או מפלסטיק זול ושימו לב למסילות של המגירות. ארון בגדים לא איכותי הוא לרוב קל משקל ונענוע שלו יגרום לכל גוף הארון לרעוד. עשו לעצמכם טובה והתרחקו מארונות כאלו, הם לא יחזיקו מעמד זמן רב.

הזזה או צירים?
ארונות הזזה הם ארונות בהם הדלתות נעות על מסילות וארונות צירים הם ארונות בהם הדלתות נפתחות בעזרת צירים כלפי חוץ. מאחר והשאיפה הכללית היא ששטח הארון יתפוס כמה שפחות מקום, ההעדפה היא לרכישת ארון הזזה. כשאתם רוכשים ארון כזה, היו בטוחים שכל המסילות שמותקנות בארון נושאות תו תקן ישראלי ושאתם מקבלים תעודת אחריות מקיפה על כל רכיבי הארון.

עיצוב לצד פונקציונאליות
ארונות הבגדים מהווים חלק אינטגרלי מהעיצוב הכולל של החדר. עם זאת, לעתים קרובות ישנם דיירים שעושים את הטעות הפטאלית של העדפת ארון אסתטי על פני ארון שימושי. גם אם הארון מתאים לעיצוב הכללי של החדר כמו כפפה ליד, גם אם הוא צר וארוך ומיוצר מעץ אציל ומושך, במידה והוא לא מתאים לצרכים שלכם, אל תחשבו אפילו על לרכוש אותו. חשוב לאזן בצורה מושלמת בין העיצוב של הארון לפונקציונאליות שלו. שימו לב כמה תאים יש בו, האם יש בו חלל לתליית קולבים, מגירות עבור תחתונים וגרביים, שפע של מדפים בגבהים שונים עבור בגדי החורף והקיץ ומספיק מקום כדי לאחסן את כל הבגדים שלכם. רק אז תתנו את הדעת על העיצוב שלו.

טיפים אחרונים לסיום
במידה ואתם רוכשים ארון עבור הילדים שלכם, חשוב לשתף אותם בבחירת הארון. בנוסף, ארונות לילדים צריכים להיות בטיחותיים. בין היתר ניתן להזכיר מגירות בטיחותיות עם התקנים שמונעים סגירה של המגירה על האצבעות, הימנעות משימוש בזכוכית בכל חלקי הארון ועוד. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה