יום שישי, 28 ביוני 2013

חומרי בידוד

כל קירות הבית זקוקים לאיזה שהוא סוג של בידוד. אם לא תשתמשו בבידוד כלשהו אתם מסתכנים באובדן החום בבית שלכם בחורף כמו גם בנזק שייגרם לצד הפנימי של הקיר עצמו כתוצאה מעיבוי.
הוספת הבידוד לקירות מפחיתה הצטברות של אבק, זיהום, רעש, וחדירה של הטמפרטורות החיצוניות לתוך הבית. כך תוכלו גם לחסוך באופן משמעותי בחשבון החשמל.

כאמור, בידוד בקירות, בתקרות, ברצפות ובעליות הגג הכרחי לשמירה על הטמפרטורה הנוחה ששוררת בבית. התקנת הבידוד הופכת יותר ויותר חשובה עבור הבית המודרני. כאשר עלויות הדלק והאנרגיה עולות, ובעלי הבתים הופכים להיות מודעים יותר לצריכת האנרגיה שלהם גם מסיבות סביבתיות, הופך הבידוד ליותר ויותר פופולארי.
אתם יכולים לדעת מתי הגיע הזמן לבודד את הקירות באמצעות חומרי בידוד, כאשר בחורף מתחיל אוויר קר לחלחל מבעד לקירות ומסביב לחלונות או לדלתות, וכאשר חלק מהקיר או מהתקרה קר יותר מאשר חלקים אחרים.

חומרי בידוד נפוצים
קיימים מספר סוגים של בידוד כמו: יריעות של פיברגלס, בידוד מצמר סלעים או מילוי קירות בקלקר. לוח בידוד מוקצף משמש גם הוא כבידוד במהלך של בנייה חדשה, כמו גם בידוד רפלקטיבי שעשוי מנייר אלומיניום ומשמש בעיקר באקלים חם לחסימה של כניסת החום דרך הגג והקירות.
כאשר מחליטים על בידוד שעשוי מפיברגלס, צריך לשקול שני דברים:
-          ערך ה-R. זהו מספר שמצביע על התנגדות המוצר לזרימה של חום. ככל שערך ה-R גבוה יותר, כך גדלה ההתנגדות התרמית שלו. המשמעות היא שהמוצר יהיה עשוי מחומר יותר צפוף ועבה ויכיל יותר כיסי אוויר. זה גם אומר שהוא יהיה יקר יותר. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע כדי לוודא מהו ערך ה-R שאתם זקוקים לו.
-          השטח שמיועד לבידוד. השיקול השני נוגע לשטח הבידוד. למשל, אם הוא בעליית הגג שהיא חשופה יותר לשינויי הטמפרטורות, יהיה צורך בפיברגלס בעל ערך R גבוה יותר.

 למאמר בנושא השכרת כלי עבודה לחצו כאן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה