יום שבת, 8 ביוני 2013

טיפים לבידוד רעשים דרך קירות גבס

מספר פעולות פשוטות יכולות למנוע מכם שינה עם אטמים עקב רעש שחודר לדירה דרך קירות הגבס. ראשית, חשוב להבין ממה נובע הרעש. ברוב הדירות הישנות הרעש הוא תוצאה של בידוד אקוסטי לקוי. הרעש יכול להוות מטרד אישי וסביבתי, לפגוע בקצב ההתפתחות התקין של ילדים ובני נוער וליצור עגמת נפש אדירה. רעש הוא אחד הגורמים המרכזיים לריבים בין שכנים ולהיעדר יכולת ניהול שיחה חברתית. שנית, רעש יכול להיות תוצאה של שיפוץ שנעשה בצורה לא מקצועית. בעוד בדירה חדשה הקבלן אחראי על הרעש, בדירה משופצת האחריות מוטלת על כתפי בעלי הבית. חוסר ידע, היעדר תכנון מתאים או מתקני תברואה לא מבודדים יכולים לגרום רעש שחודר מבחוץ עד חדרי השינה.

מהחדרים ועד המזגן
לאחר שהבנתם את הגורמים להיווצרותו של הרעש ומנעתם חלק מהם מראש, נצלו את אחד הטיפים הבאים:
-          שינוי פנימי במבנה חדרי הדירה – חדרים רגישים לרעש כמו חדרי שינה או ילדים צריכים לפנות לחזית שקטה. מנגד, הסלון או המטבח יכולים לפנות אל הצד הרועש יותר של הבניין. כמובן שהשאיפה היא שקט מוחלט בכל הדירה גם ללא אטמים, אך לעיתים יש להציב סדר עדיפויות. בדקו מראש באילו חדרים צריך לבצע שינוי מבני והתייעצו עם איש מקצוע לצורך השגת המטרה בעלויות נמוכות.
-          בידוד – אין ספק שבעזרת בידוד או אטמים ניתן להפחית את הרעש. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא תמיד יש צורך בהרס כללי של קירות המבנה על מנת להשיג בידוד אופטימאלי. ביטול הדהוד מהקירות אפשרי בזכות שימוש בצמר סלעים. צמר בעל מסה ודחיסות גבוהים יהיה יעיל גם במקומות בהם עוצמת הרעש בלתי נסבלת במידה ומשתמשים ביריעות חוסמות כתוספת.
-          זיגוג כפול – מלבד אטמים, אחד הפתרונות היעילים להתמודדות עם רעש הוא שימוש בזגוגיות כפולות. כמעט כל זגג יכול להגיע אל הדירה שלכם ולתת הצעת מחיר על החלפת הזגוגיות. זכוכית מבודדת כפולה או אקוסטית משיגה תוצאות מיידיות ויכולה אפילו להתכתב עם אלמנטים אסתטיים בדירה על מנת להעלות את ערך הנכס.
-          צנרת – כפי שראינו קודם, מתקני תברואה עשויים ליצור רעש מטריד. בעת ביצוע עבודות השיפוצים ועוד לפני הרכבת מערכות הגמר יש לעטוף את כל הצנרת בשרוולים אקוסטיים. לא מומלץ לבצע את הפעולה הזו באופן עצמאי משום שהיא דורשת מיומנות ומקצועיות.

בידוד ללא אטמים

לפעמים דווקא מכשירי החשמל יוצרים רעש. יש להקפיד על הרחקת יחידת העיבוי מהחלונות ולהתקין רפידות בין המזגן לבין קירות המבנה. לסיכום, אטמים הם כמובן פתרון נוח להתמודדות עם רעש בתוך הדירה אך אי אפשר לחיות איתם לאורך זמן. לעומת זאת, בעזרת הטיפים המופיעים לעיל ניתן לבודד רעשים לטווח ארוך.

כדי לדעת יותר על חומרי איטום ושיקום אתם מוזמנים להיכנס לאתר: http://www.rotenberg1929.co.il/  אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה