יום ראשון, 26 בינואר 2014

איך לבחור מעצב פנים מתאים

בשעה טובה הגעתם אל הנקודה בה הנכם יכולים להגשים את משאלות לבכם, ולעצב את ביתכם מחדש כך שיתאים לצרכים ולטעם האישי. על מנת להצליח במשימה מומלץ לפנות לשירותי מעצב פנים, ושאלה מרכזית היא כיצד לבחור באיש מקצוע שמתאים לכם מתוך ההיצע הקיים בשוק. גם באולטימה מסיימים מדי שנה בוגרים סופר מקצועיים שעונים על הדרישה.

בחירת מעצב פנים לפי טעמכם
השיקול הראשון והעיקרי הנו בחירה במעצב פנים שסגנון עבודתו עונה על לטעמכם. חשוב לדעת  שבימינו קיימים סגנונות עיצוב רבים ושונים, כדוגמת עיצוב מינימליסטי ומודרני, סגנון וינטג' המקבל השראה משנות ה- 50, או סגנון כפרי חם ובייתי. בדרך כלל, גם אם מעצב הפנים טוען שהוא מתכנן בתים בכל הסגנונות, תהיה לו העדפה ונטייה אישית, ולחלק מהמעצבים יש סגנון ייחודי ממנו ניתן להתרשם בתיק העבודות. כלומר, בתור התחלה יש לתת עדיפות למעצב שסגנון עיצוביו חופף לטעמכם, ושיש ברשותו כלים עדכניים שיסייעו בהמחשת התוצר הסופי. בחירה זו תספק בסיס יציב לעבודה משותפת עם המעצב, ולא תרגישו שאתם נדחקים לכיוונים שאינם מתאימים לכם.

עיצוב פנים הבית
כמה זה עולה לנו?
שוק מעצבי הפנים הנו רב גוני ומורכב מרמות שונות, החל במעצבים צעירים שרק סיימו את לימודיהם, דרך קבלני שיפוצים ללא הכשרה העובדים כמעצבי פנים, חברות עיצוב פנים ואדריכלות  מנוסות וותיקות, ועד למעצבי על יוקרתיים וייחודים. בכל רמה של מקצוענות תפגשו עלויות שונות, כאשר ההפרשים עשויים להגיע לאלפי ואף לעשרות אלפי שקלים. לכן, חשוב להגדיר מראש את מסגרת התקציב ולבחור במעצב המספק שירותים שנמצאים בתחום האפשרי מבחינתכם. כמו כן, יש לתת את הדעת על פרטי הצעת מחיר ולוחות הזמנים שלה, על מנת שלא יהיו הפתעות והוצאות בלתי צפויות בהמשך הדרך.

הכל עניין של כימיה
עיצוב פנים הוא תחום יצירתי השואב השראה מעולמות האומנות, האדריכלות והבנייה. יחד עם זאת, עבור בעלי הדירה מדובר גם בנושא אישי ואינטימי מאוד, בו מגולמים אורחות חייהם, צרכיהם השונים וחלומותיהם. במקרים רבים, כל שלב בעבודת עיצוב הפנים מהווה מקור לדיונים, התחבטויות ושאלות. לכן, מומלץ לבחור מעצב פנים שאינו רק בעל סגנון העונה לטעמכם, אלא שיש לכם עמו שפה משותפת. העדיפו בעל מקצוע אדיב וסובלני, בעל יכולת הקשבה והכלה, שניתן לנהל אתו דיאלוג פורה, ושמסוגל להבין את רצונותיכם וצרכיכם השונים ולתרגמם לכדי מציאות. למעשה, גם אם בחרתם במעצב הפנים הטוב ביותר בשוק, אך התקשורת ביניכם לקויה, עדיף להחליפו באיש מקצוע אחר וכך להבטיח שהתוצר הסופי יעמוד בקנה המידה של ציפיותיכם.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה