יום שני, 23 ביוני 2014

דגשים לבחירת פינת אוכל שתתאים לכם

כשאנו ניגשים לרהט את חלל הבית, ובפרט החלל המרכזי – הרי הוא הסלון ובדרך כלל גם המטבח, אנו שוכחים לעיתים את החלל ה"שמני" לכאורה – הלוא היא פינת האוכל. אולם שמה הוא רק "פינת" אוכל, אולם בביטוי זה טמונה חשיבות יתרה. בפינת האוכל מרוכזת ההוויה בחגים, ארוחות משפחתיות, ובכלל בחיי היום יום.
פינת האוכל, היות והיא חשובה כל כך ומשמעותית מאוד בחיי המשפחה ובכלל – הבית, צריכה להיבחר, אם כן, בקפידה יתרה, כך שלא רק תהיה יפה אלא גם תהיה שימושית ובעלת אופי.
מגוון פינות האוכל בשוק היום מציע מבחר פינות אוכל: ריבועיות, מתומנות, פינות אוכל מלבניות וכן – פינות אוכל עגולות. פינת אוכל אינה עומדת בודדה בחדר, ולכן גם אם קורצת לנו ביופייה פינת אוכל מסוג שהוא, כדאי לשקול אם היא תהיה מתאימה באופייה ובסגנונה לשאר רהיטי הבית, ובכלל לעיצובו של הבית כולו.
אם כן כיצד לבחור פינת אוכל עבור חלל הבית שלנו?

סגנון הבית
סגנון הבית מוכתב כבר מראשית בנייתו – צורת הקירות (ישרה או מעוגלת), גובה התקרה – נמוכה או גבוהה, גודל החלל – קטן וקומפקטי או רחב מימדים, וכן סגנונו העיצובי – נקי או בעל עיטורים וקרניזים, למשל.
כך למשל בבית המבוסס על קווים עגולים ועיטורים שוני על גבי הקירות, לא נבחר בפינת אוכל מרובעת המבוססת על קווים ישרים ונקיים. וכמובן גם ההפך – פינת אוכל עגולה לא תתאים לבית בו הקווים הישרים והחדים הינם השולטים.

צבע וגימור
צבעי פינת האוכל היום עשירים ומגוונים. אם פעם, בימים עברו, הבחירה הייתה בין גוון בוק לבין גוון עץ כהה או דובדבן, היום ניתן לראות יותר ויותר מגמות צבעוניות – החל צבע לבן אטום וכלה בגווני כחול או ירקרק. יש האוהבים גם לשלב מגוון צבעים – למשל שולחן לבן כפרי משופשף יחד עם כסאות כפריים שגווניהם משתנים – אחד בגוון כחלחל, השני ירקרק, ושלישי בכלל – ורוד.
כמובן שגם הבחירה הצבעונית צריכה להיגזר מצבעי החלל שלנו – קריא – שאר רהיטי הבית. צבעי קיר יכולים להיצבע ולהשתנות בקלות. אולם רהיטי הבית הקיימים – לא יוחלפו רק בשביל פינת האוכל, הרי. אם כן, נוכל לבחור בגוון התואם לצבעי מערכת הישיבה או המטבח, בהנחה והשלושה באותו חלל של הבית. אולם אם השלושה רחוקים זה מזה – אפשר לגוון בצבעים.
כמו כן, אין הכרח לבחור בצבע זהה ומדויק כזה של המטבח. אפשר לבחור למשל בצבע עץ בהיר גם אם המטבח שלנו לבן – השניים עדיין יחמיאו זה לזה וישדרו עדינות ורוגע כי שניהם בהירים ונעימים.

טעם אישי
נקודה שלישית וחשובה לא פחות מכל שאר הקריטריונים, הינו כמובן – טעם אישי. מי שיבלה את רוב זמנו בישיבה בפינת האוכל הינם בני המשפחה, יותר מכל אורח ובא אורח. יותר משעלינו להרשים את הסובבים את המבקרים, אנחנו אלו שצריכים ליהנות מפינת האוכל ולאהוב יותר – יותר מכל.


אם כן, אם אתם רוצים לרענן את מראה הבית ולבחור פינת אוכל חדשה שתפיח חיים בחלל הבית, או עליכם לבחור בפינת אוכל לחלל חדש, בין אם כך ובין אחרת – בחרו בפינת אוכל אותה גם תאהבו וגם תיהנו מבחינה פרקטית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה