תחזוקת פרגולת עץ

חידוש ושימור הפרגולה – עשה זאת בעצמך או על ידי אחד המומחים שלנו.
אנו ממליצים אחת לשנה לתחזק את הפרגולה שלכם על מנת לשמור על יופיה ועמידותה לאורך שנים באיכות גבוה.
אז איך עושים את זה אתם שואלים?

הכנות חשובות

בתחילה נעבור על כל הפרגולה מסביבה לחיזוקים או החלפה במקרה הצורך של הברגים וחלקי הברזל המייצבים של הפרגולה. במקרה של בורג בולט החוצה בתחתית הקורות המצב גם מעט מסוכן לכן יש ללטש היטב את הברגים הבולטים עד ל"מצב אפס" מה שישווה את הגובה של הבורג לעץ ונמנע סכנה מבני ביתנו ואורחינו. סדקים שנוצרים במשך הזמן בעץ הפרגולה ניתן לסגור עם חומרים המותאמים במיוחד לאטימה של סדקים בעץ - להמתין לייבוש מלא וללטש מעט להחלקה של החומר עד למצב משווה של החומר לעץ.

ניקיון יסודי

לאחר חיזוק וליטוש של הברגים והזויות נתחיל בניקיון הקורות וגג הפרגולה שלכם. לוקחים כלי גדול מספיק לכדי כניסה של מברשת או מטאטא ומכניסים לתוכו מעט סבון, מערבבים טוב ומתחילים לנקות בחוזקה את עץ הפרגולה, מומלץ להתחיל במקומות הגבוהים יותר ולרדת בזהירות לקורות הפרגולה. את תהליך הניקוי יש לבצע בחלקים, לאחר שפשוף טוב של הקורה יש לשטוף במים את הקורה ולא לאפשר לקורה להתייבש עם הסבון והלכלוך הקיים עדיין בחריצים.
מומלץ לשטוף את העץ במים בלחץ גבוה אם יש לכם את האפשרות לכך.

שימון וצביעת הפרגולה

לאחר חיזוק ושיפור הפרזול בפרגולה ולאחר ניקיון יסודי עוברים לצביעת הפרגולה. אם בחרתם לעשות זאת בעצמכם יש לרכוש חומר שימון איכותי לעץ וכמובן צבע מתאים לפרגולה שלכם מברשת לצבע או רולר ומגש צבע. תהליך השימון פשוט מאוד, עם מברשת לצבע או רולר עוברים בעדינות על כל חלקי הפרגולה העשויים מעץ כמובן בשימת לב שלא נשארו נזילות למיניהן או חלקים שפספסתם.
להמתין לייבוש של השמן ולהתחיל בשכבה השנייה עד לשימון כל חלקי העת בפרגולה.

יש להמתין 24 שעות לייבוש מלא של השמן ורק לאחר ממכן לעבור לתהליך הצביעה.

תהליך הצביעה נעשה בדומה לתהליך השימון , ההמלצה שלנו היא לבחור בצבעים בהירים ככל האפשר המעניקים לפרגולה שלכם להישאר עם צבע העץ הטבעי שלה, בבחירה של צבעים כהים שחזור לצבע בהיר יותר יהיה מעט יותר בעייתי ולכן חשוב לקחת את זה בחשבון בבחירת הצבע.

שירות "חידוש ותחזוקה" מבית פנלטק

אם ואין לכם את הזמן או היכולות הטכניות לעשות את עבודת התחזוקה, תוכלו ליצור איתנו קשר ולקבוע מועד לחידוש ותחזוקת הפרגולה שלכם:

לטיפול קוסמטי הכולל: חיזוקים והחלפת ברגים, ניקיון יסודי, שימון וצביעה המחיר נע בין 300 ש"ח - 400 ש"ח למ"ר
 לחידוש הפרגולה - כולל החלפת חלקים שבורים ייצוב הפרגולה וכו' המחירים תלויים בסוג הפרגולה והחלקים שנדרש להחליפם 

 :צרו איתנו קשר לקביעת מועד טיפול ותחזוקה לפרגולה שלכם

054-8804994

על תהליך התחזוקה יש לחזור מידי שנה וכך לשמור על הפרגולה שלכם באיכות גבוה לאורך שנים רבות 
 שיהיה בהצלחה עד לפעם הבאה!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram